לובי וקשרי ממשל

ידיעת המערכת הפוליטית והרגולטורית על בוריה, הבנה של צרכי המשק והיכרות מעמיקה עם הלקוח, מאפשרים לצוות גורן עמיר להתמודד עם מספר רב של אתגרים משתנים. לשותפים בגורן עמיר רשת קשרים ענפה המבוססת על מקצועיות ויחסי אמון עם הגורמים המחליטים והמשפיעים בממשל ובמשק הישראלי.

זירות פעולה: בכל אירוע פועלים במספר זירות שונות, שלכל אחת מהן סדר יום משלה ואג'נדה שונה. לגורן עמיר היכולת לנתח ולנהל את הפעילות בזירות השונות מתוך ידע מעמיק וניסיון עשיר כך שיפעלו באופן סינרגטי.

ניהול משברים

בעת משבר אחד מהיתרונות הבולטים של גורן עמיר טמון ביכולתה של הקבוצה לפעול מאחורי הקלעים ברגישות, בתבונה ובהבנת ערכי וצרכי הלקוח. לאורך המשבר כולו אנו מעצבים מסר אחיד, ברור וחד.

לגורן עמיר ניסיון רב בניהול משברים רחבי היקף במהלכם אנו מהווים נדבך משמעותי בקבלת ההחלטות, תוך הישענות על הקשרים האמינים וארוכי הטווח של הקבוצה עם גורמי ממשל שונים.
בדרך לפתרון המשבר אנו דואגים לצמצום הנזק התדמיתי והפיכת המשבר להזדמנות. מתכונת החירום שלנו כוללת הקמת חדר מצב הפועל סביב השעון לצד הנהלת החברה, תוך שילוב של אמינות, יצירתיות וסודיות, עד ליציאה מהמשבר.

 

אסטרטגיה

יצירת ייחודיות, בידול ממתחרים, בניית מוניטין, זיהוי איומים פוטנציאליים מבית ומחוץ, הגברת מודעות תקשורתית – כל אלה הם חלק מבניית תכנית אסטרטגית.

הייעוץ האסטרטגי שאנו מעניקים ללקוחותינו מתמקד בעיקר בפלח העסקי-רגולטורי. גם כאן, כחלק מתפיסתנו המקצועית, אנו הופכים שותפים פעילים בארגון, מגדירים בצוותא מטרות ודרכים למימושן.

האסטרטגיה משלבת ניתוח הכיוון המשקי – נתח שוק, פעילות ענפית, מגמות שוק, תהליכים גלובאליים – לצד קריאת המפה הפוליטית-חברתית-רגולטורית, תוך זיהוי וסימון הדרך הנכונה והמתאימה ביותר לכל לקוח.

אנו מתמחים בבניית מערך כלים מותאם וייחודי לכל גוף ולכל רגולציה, במטרה להניב את המהלך היעיל ביותר מול הגורמים הרלבנטיים – מקבלי החלטות, יועצים משפטיים, פקידות בכירה ויועצים מיוחדים.

 

צוות מומחים

צוות המומחים של גורן עמיר מורכב מיועצים מקצועיים ממגוון תחומים המעניקים קשת רחבה של פתרונות, שלוקחים בחשבון את האינטרס הציבורי, נקודת המפגש בינו ובין האינטרס הכלכלי/עסקי, ושיקולי הרגולציה.

במהלך העבודה הדינמית ותוך ניהול שוטף של הזירות המשתנות מפעיל הצוות מערך של פתרונות יצירתיים, מחקרים, מידענות וחיבור לזירה הציבורית והרגולטורית.

צוות מנהלי התיקים הבכיר שלנו משלב יועצים מהסקטור הפרטי, מתחום המשפט, ראיית חשבון,  דוברות, תקשורת ופיננסים ביניהם ניתן למצוא יוצאי המגזר הציבורי, יועצים פוליטיים וכן יועצים מרקע תאגידי, צרכני, בינלאומי וסביבתי.

כמו בכל תחום אחר שבו אנו פועלים, גם צוות היועצים של גורן עמיר פועל על פי ערכים של מקצועיות, אמינות, יצירתיות וסודיות, תוך מתן שירות איכותי וזמין. הניסיון העשיר, ההיכרות העמוקה עם הזירה הפוליטית והרגולטורית, יחד עם  ערכי הקבוצה חוברים בסינרגיה המאפשרת לנו להעניק ללקוחותינו ליווי וייעוץ צמודים בדרכם להשגת מטרותיהם, תוך אמון ושקיפות מלאה.

צוות יועצים

משה ביבי מנכ"ל גורן עמיר יועצים

משה ביבי, שותף בחברת "גורן עמיר" הצטרף לחברה באוגוסט  2010 לאחר כעשור במגזר הציבורי, בו מילא מספר תפקידים. במהלך תקופה זו צבר ניסיון עשיר במגזר הציבורי, והיכרות מעמיקה עם מערכות הממשל השונות בארץ ברמה הארצית, המוניציפאלית ובזירה הפרלמנטרית והממשלתית. משה ממונה ומוביל את פיתוח קשרי הממשל וניהול כלל התהליכים הרגולטוריים של לקוחות החברה. מיום הצטרפותו ועד היום. בשנים 2006-2009 היה מנהל סיעת קדימה ומנהל הקואליציה בכנסת והיה כפוף ליו"ר הסיעה והקואליציה. במסגרת תפקידו היה אחראי לעבודת המטה הקואליציונית בכנסת לרבות קידום ובלימת הצעות חקיקה, ניהול ממשק היחסים בין הקואליציה לאופוזיציה ובין הנהלת הקואליציה למזכירות הממשלה. בשנים  1999-2006 שימש יועץ למ"מ ראש העיר ירושלים,  מר יגאל עמדי.

בשנים 1996-1999 שימש יועץ של שר הבריאות דאז מר יהושע מצא.

מידענות ומחקר

צוות המומחים של גורן עמיר מגבה כל מהלך במחקר, ונסמך על הכרת השוק והכוחות הפועלים בו, לוחות הזמנים הפרלמנטאריים, מוקדי הפעילות הרלבנטיים, היעילים והמשפיעים ביותר.

לקוחותינו מקבלים מידע חיוני מזירות הכנסת והממשלה בזמן אמת, כמו גם מגופים ציבוריים. ניטור המידע, מעקב אחר יוזמות פרלמנטריות והחלטות ממשלה, מעקב ויצירת רצף סיפורי של תהליכים רגולטוריים וקבלת ההחלטות – כל אלה ונתונים רבים נוספים שאנו מאתרים משפיעים על מגוון הפתרונות שנציע.

ניהול סיכונים סביבתיים

בשנים האחרונות מתפתחת תודעת ההגנה על הסביבה  ועמה הצורך בחוקים וברגולציות תואמות. התופעה, שהחלה באירופה בשנות השבעים כמאבק של ארגוני סביבה שוליים, הולכת וכובשת את סדר היום הציבורי העולמי.

מתוך רצון להשתלב בהסכמי סחר עולמיים החלה מדינת ישראל לחוקק ולאכוף חוקים להגנת סביבה. הצטרפותה למדינות ה O.E.C.D האיצה את התהליך.

כדי לענות על הצורך המתהווה, הוקמה בגורן עמיר מחלקה המתמחה בטיפול בנושאים סביבתיים המלווה לקוחות רבים מתחום האנרגיה הירוקה וכן לקוחות הזקוקים לניהול סיכונים סביבתיים. מודל העבודה הסביבתית שלנו עוסק בחיזוי סיכוני רגולציה וגיבוש תהליכים אפקטיביים לאסדרתם בטרם יגובשו לכלל חקיקה בלתי מידתית, וכן בגיבוש מתווה עבודה מול הרגולטור לאסדרת חיכוכים קיימים. הנחת העבודה שלנו היא כי אסדרת נושאים סביבתיים הינה אינטרס משותף לחברה ולתעשייה, אולם עקרון המידתיות חייב להיות בסיס מנחה לכל החלטה רגולטורית.

תפריט